Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Linka Ztracené dítě 116 000

Linka Ztracené dítě 116 000 - nonstop krizová pomoc zdarma pro rodiny s dětmi a jejich blízké

Kdy se na linku 116 000 obrátit? 

Vždy, když situace dítě ohrožuje nebo negativně ovlivňuje život dítěte.

  • OHROŽENÍ, NEBEZPEČÍ, OBTĚŽOVÁNÍ, ZNEUŽÍVÁNÍ
  • UBLIŽOVÁNÍ, ŠIKANA, NÁSILÍ (V REÁLNÉM SVĚTĚ I NA INTERNETU)
  • POHŘEŠOVÁNÍ DÍTĚTE, ÚNOS CIZÍ OSOBOU, ÚTĚK DÍTĚTE
  • SPORY RODIČŮ, SPORY O DĚTI, RODIČOVSKÉ ÚNOSY
  • ROZCHODY, ROZVODY, ÚMRTÍ, ROZPAD RODINY
  • MEZINÁRODNÍ RODINA, SINGL RODIČE
  • NOVĚ KONSTITUOVANÉ RODINY (MOJE DĚTI, TVOJE DĚTI, NAŠE DĚTI)
  • NESHODY, KONFLIKTY, HÁDKY V RODINĚ
  • POTÍŽE VE ŠKOLE, POTÍŽE SE ŠKOLOU, VÝCHOVNÉ PROBLÉMY
  • PROBLÉMY DĚTÍ A RODIČŮ, KTERÉ MAJÍ NEPŘÍZNIVÝ VLIV NA ŽIVOT RODINY
  • NEJISTOTY, STRACHY, OBAVY A PODEZŘENÍ

Linka 116 000 je určená pro rodiče, děti, prarodiče, příbuzné a blízké dětí, pedagogy, vychovatele, sociální pracovníky a širokou veřejnost. Pomáháme rodinám, dospělým (rodinným příslušníkům a blízkým dětí) a dětem v celé ČR. Naším cílem je ochrana dětí a jejich práva na bezpečné a spokojené dětství. Některé situace děti nemohou zvládnout samy, k jejich ochraně je zapotřebí spolupráce s rodinou, se školou a dalšími institucemi.

V popředí našeho zájmu je problematika ztracených a pohřešovaných dětí (útěky, únosy, včetně rodičovských únosů), dětí sexuálně zneužívaných a vykořisťovaných, prostě dětí, kterým je jakkoli ubližováno či jsou čímkoli ohroženy. V pozadí těchto vyhrocených situací často bývají nejrůznější problémy, konflikty, neshody či spory. Ať už v rodině, ve škole, ve vrstevnické skupině, v blízkém okolí dítěte.

Naším cílem je široké preventivní působení, aby byla situace včas zachycena, bylo možné účinně pomoci, odvrátit nebezpečí ještě před vznikem akutního ohrožení. Pomoc nabízíme jak dětem a dospívajícím, tak dospělým, kteří nejčastěji zachytí signály ohrožení dítěte, či mají podezření, že je dítě ohroženo.

Linka 116 000 v ČR je součástí celoevropské sítě linek 116 000, je provozována podle regulí zastřešující evropské organizace Missing Children Europe. Tato síť linek účinně spolupracuje v případech s mezinárodním prvkem (např. únos dítěte do zahraničí). Jsme registrovaným poskytovatelem sociální služby a disponujeme pověřením k výkonu sociálněprávní ochrany dětí.  Rádi Vám zodpovíme jakékoli dotazy na bezplatné lince 116 000.

Lucie Hermánková
vedoucí Linky Ztracené dítě 116 000
lucie.hermankova@ztracenedite.cz
+420 608 216 723

ZTRACENÉ DÍTĚ, o. s.
www.ztracenedite.cz

 

 

Nahoru