Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

29. 1. 2024

Projekt kybernetické bezpečnosti „Kraje pro bezpečný internet“

Mezi nejvýraznější aktivitu projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI) patří vzdělávací Soutěžní on-line kvíz, který je připravený pro 3 věkové kategorie – 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy (více o soutěži zde: Soutěžní kvíz s KPBI až do 29. února - Zkola). Následuje nadstavba v podobě Kvízu PLUS. Školy nejčastěji zapojují své žáky do soutěže v rámci hodin IKT. Samotné soutěži může předcházet znalostní příprava v podobě videí, e-learningových kurzů a pracovních listů. Tyto výukové materiály mohou sloužit i jako podklad pro samotnou výuku.

Celý projekt cílí na kybernetickou bezpečnost, tedy vhodné chování na internetu a s tím spojená aktuální témata. Tedy například jak zacházet s umělou inteligencí, proč si dát pozor na dark web, jak ve skutečnosti funguje herní průmysl, proč jsou sociální sítě zdarma nebo jaké je pozadí influencerů.

Veškeré podpůrné podklady jsou k dispozici on-line a bez časového omezení, například i exkluzivní rozhovor s etickým hackerem - Rozhovor s hackerem | 1. část (youtube.com).


Nahoru