Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

14. 9. 2023

ZLÍNSKÝ KRAJ SBÍRÁ ŽÁDOSTI O KOTLÍKOVÉ DOTACE

Zlínský kraj sbírá žádosti o kotlíkové dotace


Až do 30. srpna 2024 sbírá Zlínský kraj žádosti o kotlíkové dotace. Ty jsou určeny nízkopříjmovým domácnostem a je možné je využít na výměnu starého neekologického kotle za tepelné čerpadlo nebo kotel výhradně na biomasu (ruční nebo automat). Žádost se vyplňuje elektronicky.

Vzhledem ke geopolitické situaci i energetické krizi došlo k posunu zákazu vytápění domácnosti kotli na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy, proto „kotlíkové dotace“ – poslední možnost získat finanční prostředky na výměnu starého kotle na tuhá paliva - pokračují i v letošním roce. Zlínský kraj vyhlásil nový Program výměny zdrojů tepla v nízkopříjmových domácnostech Zlínského kraje II, příjem žádostí o poskytnutí dotace bude probíhat do 30. 8. 2024 do 13:00h. Další vlna „kotlíkových dotací“ je určena opět pro nízkopříjmové domácnosti, nicméně okruh žadatelů je nyní zúžen na starobní důchodce, invalidní důchodce 3. stupně nebo domácnosti pobírající příspěvek na bydlení.  Domácnost si může vyměnit původní kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním nesplňující 3. a vyšší emisní třídu za kotel na biomasu (ruční nebo automat) nebo za tepelné čerpadlo. Výměna za plynové kondenzační kotle není již v rámci této nové výzvy kotlíkových dotací podporována. Zlínský kraj opět nabízí žadatelům a příjemcům nových kotlíkových dotací BEZPLATNOU pomoc se zpracováním žádosti o poskytnutí dotace a zpracování závěrečné zprávy s vyúčtováním dotace prostřednictvím proškolených manažerů místních akčních skupin. Obyvatelům Luhačovic pomůže Luhačovské Zálesí, o. p. s. Osvobození 25, 763 21 Slavičín Ing. Tomáš Kovařík email: t.kovarik@luhacovskezalesi.cz, tel.: 608 197 051. 

Celý seznam najdete zde: https://zlinskykraj.cz/pomoc-mistnimi-akcnimi-skupinami-zlinskeho-kraje). 

Celý proces vyplnění formuláře popisuje video na YouTube Zlínského kraje https://youtu.be/swMZwCOLVt8

Nahoru