Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

19. 1. 2016

Falešný elektrikář nepřišel


V úterý 19. ledna 2016 v jedenáct hodin dopoledne přijala hlídka MP telefonické oznámení od muže ze Zlína, který sdělil, že jeho matce bydlící v Luhačovicích volal na telefon nějaký zástupce energetické společnosti s tím, že si okolo poledne přijede zkontrolovat její platby za poskytnuté služby a doplnit další údaje. 

K prověření oznámení ihned vyrazila hlídka strážníků, která po příjezdu do ulice Hradisko kontaktovala 84letou matku oznamovatele. Ta uvedla, že jí volal muž, který se představil jako zástupce firmy dodávající plyn a elektřinu, a sdělil jí, že okolo poledne se u ní zastaví na kontrolu jejich pracovník ze zlínské pobočky a bude se jmenovat Pospíšil. Paní následně uvedla, že jí to bylo hned podezřelé, protože to měl být zástupce firmy, od které elektřinu ani plyn vůbec neodebírá, a i proto vzápětí zavolala synovi. Strážníci na místě setrvali do půl jedné, a protože se žádný „pan Pospíšil“ nedostavil, tak paní alespoň předali samolepku s číslem na mobil MP Luhačovice, aby věděla kam volat, kdyby přece jen kontrolor dorazil se zpožděním, což se však nestalo ani v následujících dnech.

I v souvislosti s touto událostí strážníci a policisté upozorňují na možné případy podvodného jednání a okrádaní seniorů. Mějte vždy na paměti, že kontroly ani žádné přeplatky či nedoplatky nejsou vyřizovány osobně. Pokud k vám tedy přijde někdo takový, máte skutečně jistotu, že se jedná o podvodníka. Nikdy takovou osobu nevpouštějte do domu, okamžitě volejte na tísňovou linku policie nebo městské policie.

Nahoru