Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

27. 1. 2012

Řeka Šťávnice pěnila více než obvykle


V pátek 27. 1. 2012 deset minut před sedmou hodinou večerní zjistila hlídka MP při běžné kontrole sídliště Masarykova, že u jednoho ze splavů v řece Šťávnice se na hladině toku tvoří pěna. Strážníci následně provedli kontrolu ostatních splavů na řece, čímž zjistili, že se pěna začíná tvořit u splavu za pizzerií Rimini.

Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření na únik chemikálie do vodního toku, hlídka MP tuto skutečnost telefonicky oznámila na tísňovou linku HZS Zlínského kraje.

Po příjezdu jednotky profesionálních hasičů ze stanice Luhačovice bylo místo předáno veliteli zásahu k provedení dalších opatření (položení norné stěny, odběr vzorků z řeky). Na místo se také dostavil zástupce odboru životního prostředí MěÚ Luhačovice. Byla sem rovněž povolána jednotka hasičů ze stanice ve Zlíně, která přijela se speciálním protichemickým vozem. Byl proveden rozbor vzorků vody, na jehož základě bylo zjištěno, že ke znečištění řeky nebezpečnou látkou nedošlo.

Nahoru