Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

26. 10. 2022

TECHNICKÁ STUDIE OBCHVATU MĚSTA LUHAČOVICE BYLA DOKONČENA

Logo Zlínský kraj bez hranic

V září 2022 byla dokončena technická studie obchvatu města Luhačovice, která byla mimo jiné prezentována starostou města Ing. Marianem Ležákem i na mezinárodní dopravní konferenci „Střední Morava – křižovatka dopravních a ekonomických zájmů“.

Obchvat bude znamenat ochranu minerálních pramenů, čisté ovzduší, klid a zvýšení bezpečnosti dopravy pro lázeňské město. Nyní se dokončuje biologický průzkum a ve spolupráci se Zlínským krajem bude zahájen geologický průzkum, připravovat se začne také proces posuzování vlivů na životní prostředí EIA. Trasa obchvatu je dlouhá cca 9,1 km, koordinována bude se všemi obcemi, přes jejichž území budoucí obchvat povede.

Zpracování technické studie je podpořeno dotací z Fondu Zlínského kraje, město Luhačovice tak získá spolufinancování ve výši 541 000 Kč. Celkové náklady na zpracování technické studie, včetně investičního záměru a ekonomického vyhodnocení, činí 1 082 950 Kč.

Děkujeme tímto Zlínskému kraji za podporu přípravy obchvatu města Luhačovice.

Ing. Magdalena Blahová
odbor správy majetku


Nahoru